Top
 

Gabinet

Czeladź, ul. Żabia 12

Prowadzę terapię i superwizję indywidualną i grupową w języku polskim i angielskim. Moja praktyka terapeutyczna opiera się przede wszystkim na podejściu analitycznym jungowskim, wykorzystuję również w swojej pracy doświadczenie płynące z pracy w innych podejściach terapeutycznych.

 

 

Często zadawane pytania:

 

Jak długo trwa terapia?

 

Przyczyną zgłoszenia się na terapię jest najczęściej przeżywane cierpienie płynące z doświadczanych objawów, lub powtarzających się problemów życiowych. Pierwszy etap pracy terapeutycznej jest najczęściej na nich właśnie skoncentrowany, a jego czas trwania zależy od ich charakteru. Najczęściej po około roku ich charakter zmienia się, wraz z coraz większym zrozumieniem ich znaczenia dla naszego życia, i przyczyn występowania. Nawet jeżeli nadal występują, przeżywane są inaczej.

 

Na tym etapie często terapia zmienia się i jej punkt uwagi przesuwa się z cierpienia wywoływanego przez objawy, czy problemy na głębsze rozumienie siebie i swojego życia. Dlatego bardzo trudno określić, jak długo będzie trwała terapia – może trwać około roku w sytuacji prostej pracy objawowej, może również trwać wiele lat, gdy pacjent ma poczucie, że ma ona znaczenie wzbogacające jego życie i otwierające go na nowe możliwości.

 

Czy analiza jungowska to to samo, co terapia jungowska?

 

Nie, to nie to samo. Terapia jest znacznie bardziej zorientowana na rozwiązanie problemów i usuwanie objawów. Najprościej byłoby powiedzieć, że w terapii próbujemy pokierować psychiką, tak aby osoba lepiej funkcjonowała w świecie, a w analizie pozwalamy na to, aby kierowała nami psychika i wykreślała kierunki pracy pacjenta i analityka. Często leczenie zaczyna się od terapii, stopniowo przechodząc w analizę.

 

Analiza jungowska opiera się na założeniu o naturalnych samoleczących właściwościach psychiki, które pozwalają na przywrócenie psychicznej równowagi i wpływają na jakość życia, pogłębiając poczucie jego znaczenia. Podążając za tym można powiedzieć, że głównym celem analizy jest stworzenie środowiska, w którym te tendencje mogą się wyrazić.

 

Więcej o terapii i analizie jungowskiej

 

 

Dni przyjęć:

 

Poniedziałek-piątek

 

 

Ceny:

 

TERAPIA I ANALIZA:

 

Terapia indywidualna/analiza indywidualna: 160 zł (50 minut)

 

 

SUPERWIZJA:

 

Superwizja indywidualna: 160 zł (50 minut)

 

 

TERAPIA I ANALIZA W JĘZYKU ANGIELSKIM:

 

Terapia indywidualna/analiza indywidualna: 180 zł (50 minut)

 

 

Terapia grupowa:

 

Prowadzę analizę grupową dla kobiet, spotkania odbywają się raz w tygodniu (dwie sesje 1,5 godzinne). Cena uczestnictwa w spotkaniach to 60 zł za spotkanie w stałym abonamencie. Kwalifikacja do grupy jest poprzedzona kilkukrotnym spotkaniem indywidualnym. Przyjmuję do grupy głównie osoby, które już wcześniej uczestniczyły w terapii indywidualnej.

 

Grupa ma charakter otwarty. Obecnie nie ma wolnych miejsc, informacja o nowych przyjęciach jest na bieżąco aktualizowana. Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy w przyszłości proszę o kontakt, lub sprawdzanie informacji na stronie internetowej.

O terapii i psychoanalizie jungowskiej
O superwizji analitycznej
Simple Share Buttons